Jak szukać pomocy drogowej

Jeżeli jeszcze nigdy nie musieliśmy korzystać z pomocy drogowej to można powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami. Awarie samochodów to dzisiaj normalna sprawa. Dzisiaj nie robi się już samochodów, które się nie psują ponieważ koncerny samochodowe by zbankrutowały :).

Jeżeli mamy wykupione assistance to wystarczy zadzwonić do ubezpieczalni która podeśle do nas lawetę i mamy sprawę z głowy. Raczej nie powinniśmy się też martwić o jakość usługi holowania ponieważ firmy assistance mają wymogi co do firm pomocy drogowej. Ale z doświadczenia wiem, że czasami można się zdziwić co to po nas przyjechało.

Jeżeli nie mamy assistance musimy wyszukać pomocy drogowej na własną rękę, co dla mnie jest osobiście bardziej korzystne ponieważ mam wybór, a ja lubię mieć wybór.

Jeżeli jesteśmy za granicą np. w Niemczech warto zawsze szukać polskiej pomocy drogowej bo wyjdzie nam to dużo taniej. Na początku warto szukać pomocy drogowej po polskiej stronie np. Słubice, Kostrzyn, Świecko.  Jeżeli mamy przy sobie smartfona wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google hasło: pomoc drogowa świecko, pomoc drogowa słubice lub pomoc drogowa kostrzyn.

Po wpisaniu otrzymamy listę firm które świadczą usługę holowanie i pomocy drogowej. Gdy wpiszemy hasło hasło pomoc drogowa świecko powinniśmy otrzymać taki wynik:

Jak widać na pierwszym miejscu mamy listę firm z map Google. Przeważnie się to 3 pozycje,  a jeżeli chcemy zobaczyć więcej firm musimy kliknąć  w przycisk Więcej miejsc. 

W wynikach z map Google mamy również opinie o tych firmach, gdzie możemy się dowiedzieć bardzo wielu ciekawych informacji. Jak widać na powyższym przykładzie na 3 pierwszych miejscach mamy 3 firmy  gdzie mają łączną ocenę 5.0 ( pięć gwiazdek) więc są to według Google firmy pomocy drogowej które warto polecać.

Gdy klikniemy w daną firmę możemy zobaczyć jakie zdjęcia dodała ta firma np. jakie posiadają samochody, siedzibę firmy, dokładny adres oraz treść opinii.

 

Warto poczytać dokładnie opinie z których możemy się czasami dowiedzieć, czy w samochodzie jest czysto, czy nie śmierdzi papierosami, czy kierowca był uprzejmy i pomocny, czy szybko zjawili się udzielić nam pomocy i wiele wiele innych ciekawych informacji o których firmy czasami nie piszą.