Jak wezwać pomoc drogową w Niemczech na miejsce awarii?

Kiedy spotka Cię przykra sytuacja podczas podróży tj. awaria pojazdu, zabraknie paliwa bądź będziesz uczestnikiem kolizji pamiętaj o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa swojego oraz podróżujących z Tobą. Będzie to zdecydowanie stresująca sytuacja, dlatego w kliku prostych punktach opiszemy jak się zachować oraz jak wezwać pomoc drogową w Niemczech.

  • Najważniejsze to opuszczenie pojazdu bez względu na rodzaj drogi (autostrada, droga szybkiego ruchu, droga krajowa itp.)
  • Rozstawienie trójkąta ostrzegawczego
  • Ubranie kamizelki odblaskowej

Klika rad praktycznych w jaki sposób wezwać lawetę.

Warto już przed wyjazdem zapisać numery alarmowe w tym numer do Pomocy Drogowej.

Dzwoniąc do firmy najważniejszą rzeczą jest podanie swojej lokalizacji. Można skorzystać z dostępnej w telefonie nawigacji, nawigacji samochodowej lub posłużyć się danymi zawartymi na słupach przy drodze tj. numer drogi oraz km. Te dane pozwolą na szybkie odnalezienie Twojej lokalizacji i sprawne dotarcie pomocy drogowej zarówno w Polsce jaki i na drogach w Niemczech. Zachowaj spokój i czekaj w bezpiecznym miejscu na lawetę. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia nasza firma wyślę do Ciebie lawetę, która wyrusza ze Świecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *